MEGHÍVÓ


kokarda.gif

„Talpra magyar, hí a haza!
Itt az idő, most vagy soha!
Rabok legyünk, vagy szabadok?
Ez a kérdés, válasszatok!”
                      (Petőfi Sándor: Nemzeti dal)


Újkori történelmünk legszebb ünnepe március idusa. Mindazoknak az, akik mélyen átérzik egy olyan diadal nagyszerűségét, amelyik egy nép összefogásának eredményeként született.
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc Magyarország újkori történetének meghatározó eseménye, a nemzeti identitás egyik alapköve.

A forradalmat indító március 15-e jelkép lett: a kivívott szabadság megőrzésének és az elveszett szabadság visszaszerzésének szimbóluma.

Ebből az alkalomból idén rendhagyó módon a paszabi általános iskolával közösen szervezzük ünnepségünket. Ebben az évben iskolánk tanulói különleges, egy egész délelőttöt átfogó műsorral készülnek megemlékezni.

Kérem fogadják el Paszab Község Képviselő-testületének valamint a paszabi általános iskola tanulóinak meghívását nemzeti ünnepünk alkalmából megtartandó megemlékezésünkre, melyre

2012. március 14-én (szerdán) 900 –tól
a paszabi általános iskola aulájában (Paszab, Fő u. 1)
kerül sor.

Az ünnepség programja:

9.00-tól  ünnepi műsor
9.45-től  lovas huszárok fogadása az iskola előtti téren, koszorúzás
10.00-tól a nemzeti színbe öltözött iskola tantermeibe 1848. március 15-e helyszíneit keltjük életre. A látogatók felkereshetik e dicső nap színtereit, mint a Pilvax kávéház, ahol lehetőség nyílik teázásra, hadikonyhán sült pogácsa elfogyasztására, valamint megtudhatjuk, mit kíván a paszabi diák 12 pontban.
Megismerkedhetünk a szabadságharc másik fontos helyszínével, a nyomdával, ahol nyomdatörténet megismerésére és szépíró versenyre kerül sor.
Megelevenedik a Nemzeti múzeum, ahol korhű jelmezek emléktárgyak bemutatása mellett versmondásra és katonadalok éneklése történik.
Megjelenítik diákjaink a korabeli városházát, ahol március 15-e eseményeit, kiemelkedő alakjait. Ezen a helyszínen lehetőség lesz tablókészítésre.
Ellátogathatunk a helytartótanácshoz, ahol kokárdák különböző technikákkal való készítése fog zajlani.
Nem maradhat ki a Budai  várbörtön, amelynek helyszíne a tornaterem lesz.

Kedves Asszonyom! Tisztelt Uram!

Meggyőződésem, hogy ez a különleges március 15-i rendezvény minden meghívott számára maradandó élményt fog nyújtani, és bemutathatjuk azt, hogy iskolánk diákjai milyen színvonalas és tartalmas megemlékezést szerveznek a község lakosságának.

Megtisztelő jelenlétükre számítva tisztelettel:

Tajthy Istvánné
tagintézmény vezető

Tajthy Péter
Polgármester


max maillots max maillot air jordan pas cher air jordan pas cher air jordan pas cher air jordan pas cher air jordan pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet pandora pas cher pandora pas cher pandora pas cher pandora pas cher pandora pas cher pandora pas cher pandora outlet pandora outlet pandora outlet pandora outlet pandora outlet pandora outlet woolrich outlet